Tygryski Świętochłowice w najlepszej ósemce Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych

Zbigniew Anioł, Głogówek
Tygryski Świętochłowice awansowały do najlepszej ósemki Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W Głogówku (woj. Opolskie) w cuglach wygrały swoją grupę, strzelając 24 gole i tracąc tylko 2!

- Cel zrealizowaliśmy, bo wywalczyliśmy awans, ale czujemy niedosyt. Stać nas na jeszcze lepszą grę– przyznaje trener Adrian Masoń. - Wynik jednak idzie w świat, rezultaty jakie osiągnęliśmy muszą nas cieszyć – dodaje.

Jego podopieczne rzeczywiście nie zagrały na sto procent swoich możliwości, a i tak roznosiły przeciwniczki w pył.

Zmagania w Głogówku rozpoczęły od meczu z UKS Gamów. W pierwszej połowie świętochłowiczanki były spięte i grały nerwowo. Przeciwniczki nie potrafiły z tego jednak skorzystać. Tygryski z kolei z każdą minutą prezentowały coraz lepiej i do przerwy prowadziły 3:0. W drugiej połowie po kilku wskazówkach od trenera zagrały już całkiem nieźle i dobiły przeciwniczki kolejnymi czterema bramkami, nie tracąc żadnej. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Pluta (4 gole) i Klaudia Miłek (3 gole).

W drugim spotkaniu z Polonią Prószków również te dwie zawodniczki seryjnie dziurawiły siatkę rywalek, które co prawda starały się im przeszkadzać, ale były bezradne. Pozostałe zawodniczki Tygrysków także nie odmówiły sobie przyjemności wpisania się na listę strzelców i ostatecznie podopieczne Adriana Masonia wygrały aż 11:0. Piłkarki Polonii też miały swoje szanse, aby strzelić chociaż honorowego gola, ale świetnie w bramce spisywała się Nikola Wasilewska, która trzykrotnie kapitalnie zatrzymała ataki zawodniczek z Prószkowa.

Przed trzecim meczem wszystko było jasne poza tym kto wywalczy awans do najlepszej ósemki Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Po dwóch kolejkach komplet punktów miały zarówno Tygryski jak i gospodynie LKS Rolnik B. Głogówek. Świętochłowiczanki mogły pochwalić się lepszym bilansem bramkowym, więc wystarczył im remis. Nie było jednak mowy o żadnym kunktatorstwie.

Tygryski od razu ruszyły do ataku i szybko objęły prowadzenie 3:0. Taki rezultat pozwolił im na spokojną grę oraz kontrolowanie spotkania. Gospodynie co prawda próbowały odwrócić losy spotkania, ale stać je było zaledwie na dwie bramki, a Tygryski w tym czasie dołożyły jeszcze trzy trafienia, czym przypieczętowały swoje zwycięstwo w turnieju.

Od 14 do 16 grudnia w województwie Lubelskim zostanie rozegrany turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Tygryski mają dwa tygodnie na poprawienie mankamentów i jak zapowiadają w klubie, jadą tam po medal!

Wyniki i tabel turnieju w Głogówku

LKS Rolnik B. Głogówek – LKS Polonia Prószków 9:1
UKS Gamów – Tygryski Świętochłowice 0:7
gole Tygryski: Daria Pluta (4), Klaudia Miłek (3)

LKS Rolnik B. Głogówek – UKS Gamów 7:0
LKS Polonia Prószków – Tygryski Świętochłowice 0:11
gole Tygryski: Jessica Pluta, Roksana Godula, Daria Pluta (4), Klaudia Miłek (5)

LKS Polonia Prószków - UKS Gamów 1:1
Tygryski Świętochłowice - LKS Rolnik B. Głogówek 6:2
gole Tygryski: Edyta Botor, Daria Pluta (2), Klaudia Miłek (3)

1. Tygryski Świętochłowice 9 pkt., bramki 24-2
2. LKS Rolnik B. Głogówek 6, 18-7
3. UKS Gamów 1, 1-15
4. LKS Polonia Prószków 1, 2-21