MUKS "Skałka - Śląsk" odniósł zwycięstwo w turnieju międzynarodowym

Sonia Cichoń
Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej w Świętochłowicach
Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej w Świętochłowicach UM Świętochłowice
MUKS II "Skałka - Śląsk" - zawodniczki piłki ręcznej z naszego klubu zwyciężyły międzynarodowy turniej, który w dniach 7 - 8 czerwca odbył się w Świętochłowicach. W zawodach udział wzięło 8 drużyn - na parkiecie walczyło prawie 100 zawodniczek.

MUKS "Skałka - Śląsk":

Przez 2 dni rozegrano łącznie 18 spotkań. Zawodniczki "Skałki - Śląsk" walczyły w grupie A, po pierwszym dniu rozgrywek zajmowały drugie miejsce w swojej grupie. W niedzielę przyszedł czas na zmagania w grupie B, w której po długich godzinach gry systemem "każdy z każdym" zwyciężyła drużyna MUKS I Skałka – Śląsk Świętochłowice.
W fazie finałowej zespoły z grup „A” i „B”, które zajęły miejsca 1 i 2 zagrały na krzyż. W pierwszym pojedynku UKS PR I Ruch Ch.zmierzył się z T.J. Nowy Jicin II. Wynik rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych - zwyciężyły chorzowianki. Kolejne spotkanie to braterski pojedynek pomiędzy drużynami ze Świętochłowic czyli: II m-ce grupa „A”- I m-ce grupa „B”: MUKS II Skałka – Śląsk - MUKS I Skałka- Śląsk, wygrany przez podopieczne Joanny Banaś 6:17.
Finał turnieju w którym główną rolę odegrały dziewczyny z Chorzowa i Świętochłowic był bardzo emocjonujący, zakończył się zwycięstwem MUKS I Skałka- Śląsk.
Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Prezentujemy składy drużyn z naszego miasta:
MUKS I Skałka- Śląsk: Kinga Szczygieł-1, Nicola Swadźba-4, Nikola Matuszczyk-29, Dominika Kazuch, Wiktoria Przybyła-9, Wiktoria Stanisławek-3, Natalia Lisowska-13, Jessica Gondek-33, Natalia Passon, Karolina Zachłód, Wanesa Klimza. Trenerem drużyny jest Joanna Banaś.

MUKS II Skałka- Śląsk: Oliwia Sobczyk, Oliwia Zalewska, Wiktoria Iwaniuk, Katarzyna Wieszała, Klaudia Nawrat, Setia Szulc, Martyna Dejas, Sandra Sura, Wiktoria Głowacka, Emilia Oślizło. Trenerem drużyny jest Andrzej Gajczewski.