Speedrowerzyści Śląska Świętochłowice trzecią drużyną w Polsce! Pierwszy medal w historii

ZA
ZA
Speedrowerzyści Śląska Świętochłowice w ostatniej ligowej kolejce zapewnili sobie brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. To pierwszy krążek w historii speedrowera w naszym mieście.

Podopieczni Krzysztofa Basa niemal do ostatniego biegu walczyli zaciekle o to, by wdrapać się na podium. W kończącej sezon kolejce świętochłowiczanie pokonali na wyjeździe TPD Kalety 82:72. Oprócz własnego zwycięstwa potrzebowali potknięcia Wiraża Ostrów Wlkp, który poległ w Żołędowie 77:82.

Zawodnicy z Kalet nie walczyli już o nic, ale nie położyli się przed Śląskiem i nie oddali za darmo punktów. Świętochłowiczanie na prowadzenie wyszli w połowie meczu, po siódmym wyścigu i przed biegami nominowanymi mieli na koncie o 5 punktów więcej niż gospodarze.

W pierwszym nominowanym biegu Śląsk wygrał 5:1 i było pozamiatane, bo zawodnicy z Kalet nie mogli już zrobić krzywdy speedrowerzystom z naszego miasta, którzy zasłużenie cieszyli się z brązowego medalu.

Najwięcej punktów dla Śląska w Kaletach zdobył dla Śląska Kamil Bielica - 17.

Śląsk Świętochłowice wygrał też zmagania w Lidze Regionalnej i tym samym po roku przerwy wrócił na szczyt. W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Basa wygrali z TPD Kalety 78:68.