Śląsk zremisował z Naprzodem 2:2 w derbach Świętochłowic

Zbigniew Anioł
W Derbach Świętochłowic Śląsk Świętochłowice zremisował na własny boisku z Naprzodem Lipiny 2:2. Była to pierwsza kolejka rozgrywek w katowickiej Klasie A.

W pierwszej połowie na boisku dominowali gracze Naprzodu, którzy swoją przewagę potwierdzili dwiema bramkami Artura Borczyki. Po przerwie natomiast lipinianie po prostu stanęli i przestali grać, mimo że Śląsk od 47. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Mołasa. Gospodarzy na boisku było dziesięciu, a dodatkowo na trybuny został wyrzucony trener Śląska Damian Malujda, ale mimo tego piłkarze Ślaska nie poddali się i ruszyli do przodu. Dzięki odważnej grze doprowadzili do remisu. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Tomasz Łazaj, a potem na listę strzelców wpisał się Dawid Wycisk. Do końca spotkania żadna z drużyn nie była w stanie zadać decydującego ciosu i obie ekipy podzieliły się punktami. Naprzód kończył spotkanie w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę z murawy wyleciał Roman Gawenda.

Więcej o derbach w świętochłowickim dodatku do Dziennika Zachodniego 31 sierpnia