Świętochłowice: Szczypiornistki MUKS "Skałka-Śląsk" wygrały Turniej o Puchar Dyrektora SP nr 19

MSH, źródło: UM Świętochłowice
UM Świętochłowice
Młode szczypiornistki ze Świętochłowic MUKS "Skałka-Śląsk" wygrały wszystkie swoje spotkania i zdobyły puchar dyrektora SP nr 19.

W Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt - rocznik 2001 i młodsze, o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach, zawodniczki MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice pokazały klasę!

W trzech meczach nie dały rywalkom żadnych szans wygrywając kolejno z Ruchem Chorzów, MTS Żory i KS Sośnicą Gliwice, tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej przypadło MTS Żory, trzecie zaś KS Sośnica Gliwice.

Podopieczne Joanny Banaś zagrały w składzie: Jessica Gondek, Nikola Matuszczyk, Wiktoria Stanisławek, Karolina Głąb, Natalia Paterok, Wiktoria Przybyła, Dominika Kazuch, Julia Szczygieł, Kinga Szczygieł, Katarzyna Passon, Natalia Passon, Sylwia Flaczek, Nicola Swadźba, Wanesa Klimza, Wiktoria Głowacka, Natalia Lisowska, Martyna Dejas, Kamila Garbas, Wioletta Kania.

Świętochłowiczankom przypadły także inne zaszczytne tytuły. Jessica Gondek została królem strzelców zdobywając 14 bramek a Karolinę Głąb jednogłośnie wybrano najlepszą bramkarką turnieju. Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła reprezentantka Żor - Paulina Wilczek.