Nasi pływacy z medalami!

Złote i brązowe medale przywieźli dzierżoniowscy pływacy z rozegranych w weekend Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

W Nowej Rudzie startowało ponad 250 pływaków z 19 klubów strefy lubuskiej i dolnośląskiej w wieku 12, 13 lat. Najlepiej zaprezentował się Krystian Bełtowski – zdobywca dwóch złotych i dwóch brązowych krążków.

Krystian (12 lat) zdobył złoty medal na dystansach: 100 m stylem grzbietowym (1:17,23) oraz 200 m stylem zmiennym (2:46,81), trzecie miejsce zajął na dystansach: 200 m stylem grzbietowym (2:45,35) oraz 400 m stylem dowolnym (5:15,21). W klasyfikacji punktowej za dwa najlepsze starty Krystian został nagrodzony dyplomem za trzecie miejsce. Kacper Zajączkowski, Oskar Fornalik oraz Jakub Kopera na dystansie 200 m stylem klasycznym uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

W kategorii 13 lat udział brało pięcioro naszych zawodników. Kacper Krasiński zdobył brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:21,47) a dystans 200 m stylem klasycznym ukończył z piątym czasem. W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Wiktoria Knyt na dystansie 100 m i 200 m stylem klasycznym a także 200 m stylem zmiennym oraz Łukasz Bykowski na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Atrakcją zawodów były sztafety mieszane w składzie: Wiktoria Knyt, Filip Michalkiewicz, Kacper Krasiński oraz Łukasz Bykowski. Na dystansie 4x50 m stylem dowolnym zajęli 5, a na dystansie 4x50 m stylem zmiennym 7 miejsce.