Nadia Kurcab i Weronika Wierzbicka Mistrzyniami Polski w sumo

Gabriela Fedyk
UM Bielawa
9 i 10 września 2022 roku w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w sumo. W zawodach rywalizowało 200 zawodników z 25 klubów. Złote krążki zdobyły Nadia Kurcab oraz Weronika Wierzbicka z UKS IRON BULLS Bielawa.

Na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w sumo, które odbyły się 9 i 10 września 2022 roku w Łodzi, wystartowało 200 zawodników z 25 klubów.

• Kacper Jahn (+70 kg).

Zawodniczki bielawskiego klubu zdobyły trzy medale indywidualnie: złoto wywalczyły Nadia Kurcab oraz Weronika Wierzbicka, a brąz Weronika Radzińska. Lena Błażkiewicz, Aleks Osak, Jakub Sieradzki oraz Kacper Jahn uplasowali się na VII pozycjach.

W walkach drużynowych dziewczęta w składzie Kurcab, Wierzbicka, Statkiewicz, Chałada zdobyły brązowy medal. Chłopcy w składzie: Jahn, Sieradzki, Łakomski, Osak uplasowali się na V miejscu. W klasyfikacji klubowej kobiet UKS IRON BULLS Bielawa zdobył III miejsce.

- Był to świetny występ naszych zawodniczek, które w każdym swoim pojedynku pokazywały wielką wolę walki. Dwa złote medale zdobyte przez Nadię oraz Weronikę mogę przybliżyć je do udziału w Mistrzostwach Europy – powiedział Stanisław Warchoł.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny