Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdobywamy doświadczenie zawodowe w Wielkiej Brytanii

materiał internauty
Przed siedzibą burmistrza w Portsmouth
Przed siedzibą burmistrza w Portsmouth ZSEU
Projekt "Zawód to przyszłość" - staże zagraniczne uczniów ZSEU realizowany jest w całości ze środków Unii Europejskiej.

W projekcie wezmą udział 82 osoby: 21 uczniów i uczennic kształcących się w zawodzie technik informatyk, 19 kształcących się w zawodzie technik ekonomista oraz 42 kształcących się w zawodach: kucharz, cukiernik, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz.

Zaplanowano 7 mobilności (3 wyjazdy do Wielkiej Brytanii i 4 do Niemiec), w ramach których uczniowie podniosą umiejętności posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, podniosą kwalifikacje zawodowe, rozwiną umiejętności pracy w grupie, zwiększą swoją świadomość międzykulturową.

Udział w projekcie stanowi najlepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Uczestnicy uświadomią sobie, czego się uczą w szkole i poza nią, jakie są wymagania rynku pracy, jak efektywnie zaplanować własną karierę zawodową oraz jakie kompetencje zawodowe posiadają już teraz a jakie muszą nabyć w przyszłości.
Odpowiedzi na te pytania oraz ocena proponowanych zmian metodycznych w realizacji praktyk zawodowych staną się oczekiwanymi przez nas rezultatami projektu.

W ramach projektu każdy zakwalifikowany uczestnik:
- skorzysta z indywidualnych konsultacji z psychologiem lub pedagogiem szkolnym;
- uczestniczy w zajęciach z przygotowania kulturalnego, w ramach których zapozna się z kulturą, zwyczajami, historią krajów przyjmujących;
- uczestniczy w zajęciach grupowych z przygotowania zawodowego, w ramach których dowie się, w jaki sposób może wykorzystać doświadczenie stażu zagranicznego w rozwoju i przyszłej karierze;
- uczestniczy w zajęciach z przygotowania językowego;
- otrzyma dokument Europass Mobility, jako potwierdzenie odbycia szkolenia zawodowego za granicą i potwierdzenie nabytych umiejętności i kwalifikacji zawodowych; jako podstawę wystawienia dokumentu będą brane kwalifikacje i umiejętności uzyskane podczas praktyk według ustalonego sytemu ECVET;
- otrzyma Europass - Paszport Językowy (po uzupełnieniu Portfolio Językowego oraz po okazaniu zaświadczeń o odbytych kursach językowych on-line).

Upowszechniając rezultaty projektu, chcemy mobilizować uczniów do nauki w szkole, dającej kwalifikacje zawodowe. Kilkutygodniowe praktyki zawodowe to także dobra okazja dla uczestników, by sami ocenili posiadane umiejętności.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że 18.10.2014r., pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych udała się do Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Są to uczniowie Technikum - 7 informatyków oraz 7 ekonomistek. Na miejscu doskonalą swoje umiejętności zawodowe i językowe, posługując się podczas praktyk wyłącznie językiem angielskim.
Po długiej, trwającej 27 godzin podróży, przebyciu Kanału La Manche, uczniowie zostali zakwaterowani w pięknym hotelu Rydeview, urządzonym w stylu wiktoriańskim. Swój pobyt rozpoczęli od zwiedzania najstarszej części miasta Old Town oraz obejrzenia nowoczesnych i charakterystycznych dla miasta budynków - Spinaker Tower, i tzw. "Szminki".
Początek tygodnia to już pracowite dni. Swoją praktykę rozpoczęli od wizyty w siedzibie Training Vision (partnera w projekcie), gdzie zostali zapoznani z harmonogramem pracy na kolejne cztery tygodnie. Kolejnym etapem były wizyty w firmach, w których odbywają się praktyki, gdzie już konkretnie zapoznano ich ze stanowiskami pracy i nowymi obowiązkami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto