18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólne Świętochłowice o wizycie w Brukseli

MSH
Wspólne Świętochłowice w Brukseli
Wspólne Świętochłowice w Brukseli arc Dariusz Jurczyk
"Wspólne Świętochłowice" przez trzy dni zwiedzały Brukselę oraz instytucje Unii Europejskiej. Fundacja zaprezentowała nie tylko siebie, ale również nasze miasto.

Przez trzy dni prezes "Wspólnych Świętochłowic" Dariusz Jurczyk gościł w Brukseli. Fundacja znalazła się wśród 25 organizacji z Polski które zostały zakwalifikowane do udziału w wizycie studyjnej w instytucjach Unii Europejskiej. Wyjazd zorganizowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w ramach Europejskiego Roku Obywateli 2013.

- Uważam, iż najważniejsza była możliwość zaprezentowania nie tylko naszej organizacji, ale również miasta w instytucjach unijnych, które dotąd nie były widoczne w naszym mieście - opowiada Dariusz Jurczyk, prezes "Wspólnych Świętochłowic".

- Mam nadzieję, i są na to duże szanse, że świętochłowickie organizacje będą mogły liczyć na wsparcie działań "proeuropejskich". Jeżeli świętochłowickie NGOsy wyraża zainteresowanie chętnie podzielimy się kontaktami - dodaje Jurczyk.

Fundacja "Wspólnych Świętochłowic" prezentowała nie tylko siebie, ale również nasze miasto w takich instytucjach jak: Amnesty International, Komisja Europejska oraz Parlament Europejski. - Tak więc oprócz poszerzenia wiedzy o pracy tych instytucji, miałem okazję promować nasze miasto w tych instytucjach oraz wśród partnerów społecznych z całej Polski - wyjaśnia prezes fundacji.

W czasie spotkań i dyskusji wszyscy przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy wzięli udział w wizycie studyjnej, poznali założenia programów unijnych, które oddziaływają bezpośrednio na obywateli Unii Europejskiej. - Wzięliśmy również udział w prelekcjach na temat "Praca Parlamentu Europejskiego" oraz "Praca NGO na poziomie europejskim na przykładzie Amnesty International" - mówi Jurczyk.

Przypomnijmy, że rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywateli (ERO) i upamiętnia jednocześnie 20. rocznicę ustanowienia obywatelstwa europejskiego w Traktacie o UE z Maastricht. Z tego też powodu podejmowane w tym czasie działania i akcje komunikacyjne mają na celu uświadomienie mieszkańcom UE, że będąc obywatelami krajów członkowskich Unii, mają oni istotne dodatkowe prawa wynikające z obywatelstwa UE. Dlatego rok poprzedzający wybory do Parlamentu Europejskiego (25 maja 2014 r.) ma być doskonałą okazją, aby dialog na temat życia i funkcjonowania w przyszłości zintensyfikować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto