W Śląsku mają problemem ze skutecznością

Zbyszek Anioł
Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostał miesiąc, a tym czasem piłkarze Śląska Świętochłowice nie są w najwyższej formie. W potyczce z Sokołem Wola nie wygrali trzeciego meczu sparingowego z rzędu podczas zimowych przygotowań.

Występujący na co dzień także w klasie okręgowej, Sokół zwyciężył 1:0. Mecz podzielono na trzy tercje, z których każda trwała po trzydzieści minut. W pierwszej jak i drugiej obie drużyny nie grzeszyły skutecznością i po godzinie gry zabrakło goli. W ostatniej części padła jedyna bramka meczu, którą zdobył w 70' Marek Krasoń, dając tym samym zwycięstwo Sokołowi.- Mecze towarzyskie są po, aby ćwiczyć w nich pewne schematy taktyczne i w tym momencie nie zwracamy specjalnej uwagi na rezultaty - mówi Łukasz Skrzypnik. W Śląsku najbardziej zawodzi skuteczność pod bramką przeciwnika, bo sytuacji do zdobycia bramek nie brakuje.

- Z Sokołem przez cały czas drużyna realizowała założenia taktyczne, ale znowu naszą największą bolączką była gra ofensywna. Stworzyliśmy sobie kilka okazji strzeleckich, ale ani jednej nie potrafiliśmy zamienić na gola - dodaje trener MKS. Piłkarze Śląska przekonali się również o słuszności jednej z futbolowych prawd.- Niewykorzystane szanse w końcu się na nas zemściły i to przeciwnicy strzelili bramkę - przyznaje Skrzypnik.

W niedzielę o 10 w Katowicach-Szopienicach Śląsk zmierzy się z Unią Kosztowy.- Na treningach musimy popracować nad skutecznością i mam nadzieję, że z Unią będziemy już zdobywać gole - zapowiada szkoleniowiec.