18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tygryski Świętochłowice piątą drużyną w Polsce w kategorii juniorek młodszych. To jest sukces!

Zbigniew Anioł, Biała Podlaska
Tygryski Świętochłowice zajęły piąte miejsce w turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych! Dla klubu, który liczy sobie zaledwie nieco ponad 3 lata to bardzo duży sukces.

W Białej Podlaskiej w fazie grupowej świętochłowiczanki zajęły trzecie miejsce i w niedzielę walczyły o miejsca 5-8. O tym co działo się w sobotę przeczytasz tutaj.

W niedzielny poranek podopieczne Adriana Masonia z podrażnionymi ambicjami chciały udowodnić wszystkim, że słabsze wyniki spotkań w grupie, były tylko wypadkami przy pracy. Rzeczywiście tym razem zagrały lepiej, co prawda dalej szwankowała skuteczność, ale i tak Tygryski zdołały wygrać ze Szczytem Boguszów-Gorce 5:0. Dzięki zwycięstwu zagrały w spotkaniu o 5 miejsce, gdzie ponownie spotkały się z Victorią Gaj.

Piłkarki z Małopolski były żądne rewanżu po porażce w fazie grupowej. Do przerwy goli zabrakło, a w drugiej połowie jako pierwsze bramkę strzeliły zawodniczki Victorii. Jednak Tygryski najpierw odrobiły straty, a potem wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca, wygrywając 2:1.

Piąte miejsce w Polsce trzeba rozpatrywać w kategoriach sukcesu. Tym bardziej, że dla świętochłowiczanek był to debiut w tych rozgrywkach. Dziewczyny i sztab szkoleniowy co prawda czują jakiś niedosyt, bo czołowa czwórka, a co za tym idzie strefa medalowa były na wyciągnięcie ręki. Tym razem jednak się nie udało i wszyscy w klubie zapowiadają walkę o następne sukcesy. Bo Tygryski są głodne sukcesów.