Tygryski Świętochłowice brązowymi medalistkami Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska!

arc. organizatorzy Turnieju Orlika
Tygryski Świętochłowice w krajowym finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zajęły trzecie miejsce w kategorii dziewczyn starszych. - To wielki sukces - cieszy się trener Adrian Masoń.

Tym samym drużyna z naszego miasta drugi rok z rzędu wywalczyła miejsce na podium w największym piłkarskim turnieju dla dzieci w Polsce. Przed rokiem Tygryski wygrały wszystko. Tym razem co prawda tytułu nie obroniły, ale... - Jesteśmy zadowoleni, trzecie miejsce to wspaniały wynik - podkreśla szkoleniowiec świętochłowiczanek.

W czwartek Tygryski wygrały swoją grupę, a w piątek w ćwierćfinale pokonały 1:0 UKS Sokół Regnów. W spotkaniu półfinałowym nie dały już niestety rady Stilonowi 3 Gorzów i uległy 0:3. Pierwsza porażka w tegorocznej edycji okazała się również ostatnią, ale jakże bolesną, bo pozbawiającą marzeń o finale.

W meczu o trzecie miejsce Tygryski pokonały Orlik Kalisz 2:0. Z mistrzem województwa Wielkopolskiego świętochłowiczanki wygrały też w fazie grupowej (2:1). W nagrodę za brązowy medal dziewczyny wybrały się na spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski z Republiką Południowej Afryki.

W Warszawie Tygryski Świętochłowice miały też swoje reprezentantki w kategorii dziewczyn młodszych, które w piątek w walce o miejsca 9-16 przegrały z Realem Opalenica 2:5 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na pozycjach 13-16.