Taekwondziści ze Świętochłowic wywalczyli sześć medali

MSH
Taekwondziści ze Świętochłowic
Taekwondziści ze Świętochłowic źródło: taekwondoswietochlowice.manifo.com
W niespełna dwa tygodnie taekwondziści ze Świętochłowic wywalczyli sześć medali Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF. W dniach 10-12 maja w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów młodych Klaudia Koryciak zdobyła wicemistrzostwo Polski w układach stopni uczniowskich, a Weronika Nieradzik wywalczyła brązowy medal w walkach w kategorii wagowej poniżej 42 kg.

Kolejnym startem podopiecznych trenera Krzysztofa Książka były Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się 1-2 czerwca w Nowej Rudzie-Słupiec. Dawid Pancerz został wicemistrzem Polski w konkurencji walk poniżej 56 kg, Natalia Dyla została wicemistrzynią Polski w konkurencji walk poniżej 55 kg, a Kinga Koryciak zdobyła dwa brązowe krążki w konkurencji walk poniżej 60 kg jak również w konkurencji technik specjalnych.

Jak do tej pory jest to największy sukces świętochłowickich zawodników, którzy w jednym sezonie zdobyli tak wiele medali Mistrzostw Polski. Warto dodać, że zawodnicy ze Świętochłowic wywalczyli 74 punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży pod przewodnictwem Ministerstwa Sportu.

Taekwondziści ze Świętochłowic mają już 107 medali

W tym roku taekwondziści we wszystkich grupach wiekowych: kadet, młodzik, junior młodszy, junior i senior, wywalczyli aż 107 medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska.