Świętochłowice: Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych 2014

red
Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych
Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych OSiR Skałka
Świętochłowice: Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Orlik w Chropaczowie w czwartkowe przedpołudnie stał się areną zmagań młodych piłkarzy, którzy zgłosili się do Turnieju Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych.

Świętochłowice: Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych

Zawody pomimo mroźnej aury zgłosiło się pięć zespołów, które w wiele spotkaniach stworzyły ciekawe widowisko. Piłkarskie zmagania były częścią programu, który na trwające ferie zimowe przygotował OSiR „Skałka”. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Od początku bardzo ładnie prezentował się zespół Naprzodu Lipiny, który mimo że nie wygrywał dużą różnicą bramek, to jednak pokazywał najładniejszą piłkę grając mądrze technicznie.

W klasyfikacji końcowej najlepiej spisał się zespół Palaczy, który pierwsze miejsce wywalczył dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Drugie miejsce dla wspomnianych zawodników Naprzodu Lipiny, oba zespoły zgromadziły po 8 punktów.

Najniższy stopień podium zajął zespół Pędzących Traktorów kończąc turniej z dorobkiem 7 punktów. Miejsce tuż za podium dla FC Ligens zdobywców 3pkt. Piąte miejsce zdobyli piłkarze Cornego Luftu gromadząc w całym turnieju 1 punkt.

Najlepszym bramkarzem został reprezentant FC Ligens Mateusz Burek. Królem strzelców z 6 trafieniami gracz zwycięzców Tomasz Hungier.

Dla najlepszych zespołów, a także wyróżnionych graczy organizatorzy przygotowali puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

Kolejne zmagania piłkarzy, tym razem uczniów szkół podstawowych odbędą się w hali SP 1 we wtorek 28 stycznia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0