Świętochłowice: Bieg Hałdami Śląska 2018 [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Olga Krzyżyk
Biegł Hałdami Śląska
Biegł Hałdami Śląska UM Świętochłowice
Bieg Hałdami Śląska w Świętochłowicach. Zwycięzcy i zdjęcia z biegu. W sobotę, 26 maja odbyła się IV edycja Biegu Hałdami. Do wyboru były trasy o długości 6 lub 12 km. Zobaczcie zdjęcia i poznajcie zwycięzców tegorocznego biegu w Świętochłowicach.

W sobotę 26 maja w Świętochłowicach odbyła się 4. edycja Biegu Hałdami Śląska. Bieg rozpoczął się o godzinie 11.00. Zawodnicy wystartowali spod pomnika Powstańców w Lipinach. Zawodnicy upamiętnili poświęcenie i dokonania powstańców śląskich, pokonując ekstremalną trasę przez błoto, wodę, mniejsze i większe pagórki.

- Trudno porównać ten start do tych poprowadzonych po asfalcie. To zupełnie inne bieganie. Część trasy wyznaczyliśmy na Ajsce. Ma ona przełajowy, nawet górski charakter. Dodatkową trudnością są naturalne przeszkody, jak podbiegi i zbiegi. To nie są łatwe kilometry, ale bardzo przyjemne i dające ogromną satysfakcję – podkreślał przed startem Krzysztof Kiełkowski z UKS Ronin Świętochłowice, organizator zawodów.

Trasę 12-kilometrową w kategorii Open Mix najszybciej pokonał Mateusz Kamiński z Radzionkowa. Drugie miejsce zajął Grzegorz Lisowski ze Świętochłowic. Na trzecim miejscu był natomiast Arkadiusz Pyka z Paniówek.

Wśród kobiet na 12 km najszybszą wśród pań była Anna Sanetra z Chorzowa. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pukocz z Katowic, a trzecie - Aleksandra Pawlus z Będzina.

W biegu na 6 km najszybciej trudną trasę w kategorii Open Mix pokonał Aleksander Zięba ze Strzyżowic. Drugie miejsce wywalczył Zbigniew Kamiński z Czerwionki-Leszczyny, a trzecie Adam Juzyk z Rudy Śląskiej

Najszybszą kobietą, która przebiegła 6 km trasę Biegu Hałdami Śląska została Kinga Mołdrzyk ze Świętochłowic. Drugie miejsce również wywalczyła mieszkanka Świętochłowic - Barbara Beigert-Kielar. Trzecie miejsca zajęła Julia Fus z Piekar Śląskich.