Przegląd marca 2020 w Świętochłowicach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę ze Świętochłowic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę ze Świętochłowic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Świętochłowic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Świętochłowicach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Świętochłowice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników ze Świętochłowic. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pogoda dla Świętochłowic na dzisiaj. Prognoza pogody na środę, 01.04. Jaka będzie temperatura?

Sprawdź pogodę na dzisiaj dla Świętochłowic, a nie będziesz musiał wracać się do domu i przebierać. Sprawdziliśmy, jaka jest aktualna prognoza pogody dla Świętochłowic na dzisiaj. Okazuje się, że możemy spodziewać się maksymalnej temperatury rzędu 7°C oraz wiatru o prędkości do 15 km/h. Co jeszcze czeka nas dzisiaj ze strony nieba? Przekonaj się, co odkryli meteorolodzy.

📢 Przypadek koronawirusa w Alstom Konstal SA w Chorzowie? Sanepid otrzymał zgłoszenie, ale firma nie potwierdza takiego zdarzenia

Przypadek koronawirusa w Alstom Konstal SA w Chorzowie? Nasza redakcja otrzymała informację, że jeden z pracowników Alstom Konstal Chorzów przyszedł do pracy, mimo tego że jego żona jest zakażona koronawirusem. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że hala Alstomu została zamknięta, a sprawę zgłoszono w sanepidzie. I rzeczywiście Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie potwierdza, że otrzymała zgłoszenie od firmy Alstom. Sama firma jednak odpowiada wymijająco. Nie zaprzecza, ani nie potwierdza, czy doszło do takiego zdarzenia.

📢 Psy i koty do adopcji ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Te zwierzaki czekają na nowy dom!

Psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie czekają na nowy dom. Obecnie w schronisku jest 80 psów i 10 kotów. Cały czas jest możliwość adopcji zwierząt. W związku z epidemią koronawirusa lepiej wcześniej skontaktować się telefonicznie z chorzowskim schroniskiem, by omówić szczegóły adopcji. Schronisko przyjmuje też daru, które można wysłać pocztą lub zostawić pod bramą schroniska. Potrzeby m.in. karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. W naszej galerii prezentujemy psy i koty do adopcji ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Koniecznie zobaczcie te słodziaki!

📢 Świętochłowiccy policjanci zatrzymali domowego oprawcę. 33-latek znęcał się nad swoją partnerką

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką, a w dniu interwencji ją pobił. 33-latek ze Świętochłowic po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 14. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [sobotni wieczór]. Jak się zarazili, skąd są?

O godzinie 20:00 w sobotę 28.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród nowych pacjentów z COVID-19 jest 14 mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 W sobotę rano 10. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Jak się zarazili, skąd są?

Jest dziesięć nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim - podało w sobotę 28 marca Ministerstwo Zdrowia. W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest starsza kobieta.

📢 Piękni i młodzi mieszkańcy Świętochłowic. Oto zdjęcia świętochłowiczan sprzed lat. Zaglądamy do starych albumów

Piękni i młodzi mieszkańcy Świętochłowic. Zdjęcia świętochłowiczan sprzed lat. Na Facebooku popularne stało się wyzwanie ze zdjęciami z dzieciństwa. Zdjęcia na portal społecznościowy wrzucają młodzi i starsi. To świetna zabawa, ale też oderwanie od epidemii koronawirusa. Do tej zabawy dołączyli też mieszkańcy Świętochłowic. Podjęli nasze wyzwanie, by na fanpage swietochlowice.naszemiasto.pl pokazać swoje zdjęcia z dzieciństwa lub młodości. Oto one. Sami zobaczcie.

📢 Opustoszałe Świętochłowice. Miasto w czasie epidemii koronawirusa na zdjęciach fotografa Rafała Zduńczyka

Świętochłowice opustoszały. Tak wygląda miasto w czasie epidemii koronawirusa. Ruch jest niewielki, pieszych też za dużo nie widać. To dobry znak, gdyż najważniejsze jest, abyśmy w miarę możliwości zostali w domu. To ważne dla naszego i naszych bliskich zdrowia. Tylko ograniczając kontakt z innymi osobami niwelujemy ryzyko zakażeniem się koronawirusem.

📢 Epidemia koronawirusa. Zbiórka na posiłki dla załóg pogotowia w Świętochłowicach i Chorzowie

Trwa zbiórka na posiłki dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Świętochłowicach oraz w Chorzowie. Jej pomysłodawcą jest Sebastian Wróbel, nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcących w Świętochłowicach. Akcję udało się już rozpocząć. Od poniedziałku, 23 marca, ciepłe posiłki są dotaczane do dyżurnych ratowników z Chorzowa i Świętochłowic. Dzięki temu załogi pogotowia ratunkowego, które są na pierwszej linii ognia w walce z koronawirusem, mogą nie martwić się o przygotowywanie posiłków. Potrzebna jest jednak pomoc finansowa, by akcja mogła być kontynuowana.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

📢 Koronawirus na woj. śląskim. 9 nowych przypadków w środę 25 marca. Skąd są zarażeni?

Koronawirus na woj. śląskim. W naszym województwie odnotowano dziewięć nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Aż trzy osoby zakaziły się w pracy. W całym regionie SARS-CoV-2 wykryto do tej pory u 96 osób. Dwie spośród nich zmarły.

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

📢 Koronawirus. Park Śląski opustoszał. Zagrodzone siłownie i plac zabaw. Zobacz zdjęcia parkowego fotografa

Puste alejki Parku Śląskiego na zdjęciach Rafała Zduńczyka, parkowego fotografia. W Parku Śląskim jeszcze tydzień temu, 17 marca, można było spotkać wielu spacerowiczów. Z plenerowej siłowni w pobliżu hali wystaw "Kapelusz" korzystali młodzi i seniorzy. Na placu zabaw w Rosarium nie brakowało rodziców z dziećmi. Grupy młodzieży siedziały na parkowych ławkach czy altanach. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by zmienił się ten krajobraz. Apele pomogły? Mamy nadzieję. W Parku Śląskim zrobiło się pusto. I chociaż to smutny widok, to dobrze, że apele by zostać w domu - podziałały.

📢 Namiot przed Zespołem Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Tu pacjenci przejdą pierwsze badania

Strażacy postawili namiot pneumatyczny przed wejściem do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. W namiocie przeprowadzone są wstępne badania, które pozwolą wykluczyć osoby z podejrzeniem koronawirusa do wejścia do szpitala. To oznacza, że ograniczone jest też wejście na izbę przyjęć Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach.

Ukraińcy rezygnują z pracy w Polsce.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3