Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu wirtualnie. Niezwykłe ślady historii

BOK
Ulica Żydowska w Oświęcimiu
Zdjęcie wykonane w 1939 roku na początku niemieckiej okupacji miasta. W tle z prawej strony widać Wielką Synagogę.. Obecnie jest to ul. Berka Joselewicza.
Ulica Żydowska w Oświęcimiu Zdjęcie wykonane w 1939 roku na początku niemieckiej okupacji miasta. W tle z prawej strony widać Wielką Synagogę.. Obecnie jest to ul. Berka Joselewicza. Zbiory Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu
Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu w związku z koronawirusem zamknęło drzwi placówki, ale na czas epidemii otworzyło się wirtualnie. Przygotowało specjalną prezentację przedstawiającą najciekawsze obiekty z kolekcji oświęcimskiego muzeum, w tym m.in. unikatowe przedwojenne archiwalia i wykopaliska archeologiczne. Odwiedzający mogą bez przeszkód obejrzeć więc z domu wystawę główną “Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia”. Przejdź do GALERII i zobacz wybrane unikatowe eksponaty, zdjęcia, dokumenty z głównej wystawy “Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia” 

Jak podkreślają w Muzeum Żydowskim, przejście z osobistego do wirtualnego zwiedzania wystawy mogło nastąpić bardzo płynnie dzięki internetowej platformie Google Arts & Culture. Prezentowane archiwalia wraz z opisami po polsku i po angielsku dostępne są na ekranie komputera i smartfona pod adresem https://www.ajcf.pl/online-exhibition/.

- Wciąż przyjmujemy odwiedzających na wystawie, tym razem wyłącznie za pomocą technologii cyfrowej

 - mówi Tomasz Kuncewicz, dyrektor Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu, przy którym znajduje się jedyna zachowana w mieście synagoga.

- Nasza współpraca z Google w digitalizacji zbiorów sięga 2016 roku. Dzięki partnerstwu możliwe jest nie tylko oglądanie naszych zbiorów w sieci, ale także wirtualny spacer po muzeum i synagodze w technologii Google StreetView, który wkrótce udostępnimy jako zwiedzanie z przewodnikiem podczas otwartych webinariów - dodał Kuncewicz.

Muzeum kieruje swoją ofertę także do nauczycieli. - Od trzech lat realizujemy kursy na platformie Google Classroom. Kiedy okazało się, że nasza wiedza może pomóc nauczycielom wystartować z własnymi zajęciami przez internet, od razu postanowiliśmy założyć na Facebooku specjalną grupę, a także uruchomić bezpłatny kurs internetowy dla osób, które planują w krótkim czasie podjęcie nauczania zdalnego z tym narzędziem - mówi Maciej Zabierowski. Zapraszamy nauczycieli i pozostałe osoby planujące rozpocząć nauczanie przez internet do grupy: https://www.facebook.com/groups/jaktougryzc - dodaje.

FLESZ - Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu wirtualnie. Niezwykłe ślady historii - Gazeta Krakowska

Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto