Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lokalny Program Rewitalizacji Świętochłowic

Sonia Cichoń
Janusz Kalafarski
Janusz Kalafarski Sonia Cichoń
Lokalny Program Rewitalizacji Świętochłowic: Wiesz jak ożywić zdegradowane części naszego miasta? Urzędnicy czekają na pomysły do 18 sierpnia.

Lokalny Program Rewitalizacji Świętochłowic:

Jak poprawić warunki życia mieszkańców naszego miasta? Urzędnicy zastanawiają się nad tym zagadnieniem, jednocześnie prosząc Was o pomoc. Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy mogą podzielić się swoimi pomysłami dotyczącymi ożywienia zdegradowanych części naszego miasta.

Wszystko w ramach "Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic". Wstępny termin zgłaszania pomysłów upływa 18 sierpnia. Na początku września natomiast odbędą się konsulltacje, w czasie których projekty zostaną szczegółowo dopracowane pod kierunkiem osoby reprezentującej firmę, która opracowuje program rewitalizacji.

Możecie mieć realny wpływ na inwestycje przeprowadzane w mieście.

- Obecnie określone zostały obszary miasta, które będą podlegały programowi, został opracowany także projekt wytycznych do programu rewitalizacji - mówi Barbara Josińska, zatępca naczelnika Wydziału Architektury i Gospodarki Przestrzennej UM.

Przy wyborze obszarów uwzględniono m.in. takie wskaźniki jak: poziom przestępczości, ubóstwa, bezrobocia oraz liczbę mieszkańców. Rewitalizacji ma podlegać część dzielnicy Lipiny, Chropaczowa, Centrum oraz fragment ul. Hajduki i ul. Wojska Polskiego.

Główny cel programu rewitalizacji

Urzędników zapytaliśmy, co jest głównym celem programu rewitalizacji.

- Proszę pamiętać, że projekt nie ogranicza się tylko do zrealizowania celów inwestycyjnych, ale także społecznych, które pozwolą zaktywizować ludzi zamieszkałych na tych terenach - odpowiada Janusz Kalafarski, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta.

Dzięki programom świętochłowiczanie mają stać się bardziej przedsiębiorczy i aktywnie poszukiwać pracy. Zmiany nie mają ograniczyć się tylko do samej zmiany warunków mieszkaniowych, ale jak zapowiadają urzędnicy są to inwestycje w kapitał społeczny. W ramach tego, od 3 lat działa np. Centrum Integracji Społecznej.
Proces rewitalizacji jest bardzo złozony i będzie trwał przez najbliższe kilka lub nawet kilkanaście lat. Jak się dowiedzieliśmy w urzędzie, największym problemem jest niskie wykształcenie mieszkańców naszego miasta, którzy są byłymi pracownikami sektora przemysłu ciężkiego. Problem techniczny w Świętochłowicach stanowi infrastruktura mieszkalna oraz stan dróg.

Wypełnij kartę projektu i przynieś do urzędu

Lokalny Program Rewitalizacji ma służyć pozyskaniu pieniędzy z Unii Europejskiej na poszczególne projekty. Aby przekazać swoją propozycję, należy wypełnić kartę projektu, a następnie złożyć ją w Wydziale Architektury i Gospodarki Przestrzennej UM. Można to zrobić osobiście lub przesłać pocztą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto