Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książki IPN w pociągach Kolei Śląskich

Monika Chruścińska
Ponad 150 tytułów swoich publikacji - książek naukowych, popularnonaukowych, albumów, a także biuletynów przekazał Kolejom Śląskim katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. To blisko tysiąc egzemplarzy. Dzięki nim każdy, kto do tej pory nie zetknął się z publikacjami IPN-u, będzie mógł poczytać m.in. o deportacjach Górnoślązaków, II wojnie światowej czy stanie wojennym.

Same książki w pociągach Kolei Śląskich nie są nowością, bo czytać w trakcie podróżowania nimi możemy już od grudnia minionego roku. Na początek swoje książki kolejom przekazało wydawnictwo Sonia Draga. Publikacje rozłożone są na półkach bagażowych przy wejściach do pociągów. Dotąd dominowały tu pozycje lekkie i przyjemne, których przeczytanie nie wymaga dużo czasu. Teraz dołączyły do nich także tytuły IPN-u.

Wśród udostępnionych znalazły się m.in. książki "Grudzień 1981 roku w województwie katowickim", "Kościół i kultura niezależna", "Monachijska menażeria. Walka z Radiem Wolna Europa", "Aparat represji wobec ks. Jerzego Popiełuszki" czy foldery o Izbie Pamięci KWK

Wujek.

Jak twierdzi dr Adam Dziurok, naczelnik oddziałowego biura edukacji publicznej IPN w Katowicach, publikacje instytucji rozłożone w wagonowych bibliotekach Kolei Śląskich to szansa na dotarcie do szerszego grona potencjalnych czytelników.

- Być może część z nich na nowo zainteresuje się historią i zechce sięgnąć po inne książki wydane przez Instytut Pamięci Narodowej - mówi.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto