Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Google przyznało Złote Pinezki dla najlepszych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w woj. śląskim, a co w innych regionach?

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Google przyznało Złote Pinezki. Które atrakcje turystyczne w Polsce otrzymało to wyróżnienie? 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Google przyznało Złote Pinezki. Które atrakcje turystyczne w Polsce otrzymało to wyróżnienie? Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Złote Pinezki Google przyznane. To wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw naszego kraju. Co warto zobaczyć w woj. śląskim, a co w innych regionach? Sprawdźcie w naszej galerii.

Kilka miesięcy temu - a konkretnie w lutym tego roku - minęło 15 lat od uruchomienia serwisu Google Maps. Z tej właśnie okazji przyznano tzw. Złote Pinezki. Są to nagrody dla najlepszych atrakcji w kraju. Na polskiej liście znalazło się 16 miejsc - wybrano po jednej z każdego województwa.

Google przyznało Złote Pinezki dla atrakcji turystycznych w Polsce

Wyróżnienia przyznano najbardziej docenionym miejscom w całej Polsce na podstawie ocen użytkowników. W powyższej galerii możecie zapoznać się z atrakcjami, które zostały nagrodzone w tym plebiscycie.

Jak informują przedstawiciele Google, wspomniana lista powstała już w lutym tego roku. Jednak z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem nie udało nam się wówczas przekazać statuetek laureatom. Teraz ma się to zmienić.

Odkrywanie Polski w wyszukiwarce Google

- Analiza trendów w wyszukiwarce Google wskazuje, że Polacy nie stracili zainteresowania podróżami. Zmieniły się jednak ich preferencję oraz styl podróżowania. Miejsca i atrakcje w kraju cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem (wzrost udziału polskich destynacji z 60% wyszukiwań podróżniczych w czerwcu 2019 r. do 84% w czerwcu 2020 r.). Tylko 16% to wyszukiwania dotyczące zagranicznych destynacji (spadek z 40% w czerwcu 2019 r.. Internauci szukają głównie destynacji lokalnych, najczęściej w obrębie województwa, w którym mieszkają - informują przedstawiciele Google Polska.

Krótka historia Google Maps

Serwis Google Maps, tak jak już zostało to wspomniane, uruchomiono w lutym 2005 roku. Umożliwia on wyszukiwanie obiektów, oglądanie map, zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi czy panoramicznych widoki z poziomu ulic (tzw. Street view). Można w aplikacji sprawdzić także natężenie ruchu ulicznego w czasie rzeczywistym, planować trasy w ramach podróży samochodem, transportem publicznym, rowerem, pieszo lub samolotem.

Mapy Google, które są darmowe, dają naprawdę dużo możliwości użytkownikom. Dziś korzysta z nich już ponad miliard użytkowników z całego świata. Z biegiem lat dodano do serwisu ponad 200 milionów miejsc, a obecnie - każdego dnia - osoby korzystające z tej aplikacji dodają ok. 20 milionów wpisów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto