Dziewięć goli w meczu i kolejna klęska Śląska

Zbigniew Anioł
Śląsk Świętochłowice wciąż nie potrafi przerwać wstydliwej passy w lidze. Podopieczni Damiana Malujdy przegrali na własnym boisku z LKS Bełk aż 3:6.

Do przerwy gra gospodarzy nie wyglądała źle i Śląsk po golach Piotra Parzonki i Sebastiana Juroka (debiut w barwach MKS) prowadził 2:1. Ale po przerwie wszystko się posypało i goście zniszczyli świętochłowiczan, strzelając im aż pięć bramek, a tracąc zaledwie jedną. Trzeciego gola dla MKS zdobył Michał Nowak. Piłkarze LKS Bełk mogli wygrać jeszcze wyżej, ale nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Sebastian Kuźnik.

Bilans Śląska w tym sezonie jest poniżej krytyki. W czternastu meczach świętochłowiczanie uzbierali cztery punkty i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Tym samym są na najlepszej drodze ku Klasie A.