Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej z oddziałem neurologicznym w szpitalu w Świętochłowicach? Ważna informacja dla mieszkańców

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Nie do końca lutego, a co najmniej do 31 marca zawieszony będzie oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Świętochłowicach
Nie do końca lutego, a co najmniej do 31 marca zawieszony będzie oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Świętochłowicach UM Świętochłowice, arc
ŚWIĘTOCHŁOWICE. Przedłuża się okres zawieszenia oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w szpitalu w Świętochłowicach. Placówka wciąż boryka się z problemami kadrowymi. Zdementowano jednocześnie pogłoski, o możliwym całkowitym zamknięciu oddziału. - Wywołanie mylnego przeświadczenia wśród mieszkańców o zamknięciu oddziału, spółka uznaje za niewłaściwe, a dodatkowo utrudniające proces rekrutacji kadry lekarskiej - czytamy w oświadczeniu szpitala.

Jeden z oddziałów szpitala w Świętochłowicach zawieszony

Nie do końca lutego, a co najmniej do 31 marca zawieszony będzie oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Świętochłowicach. Początkowo, oddział nie funkcjonował od 1 do 29 lutego. Placówka w dalszym ciągu boryka się jednak z problemami kadrowymi.

- Od 1 marca w szpitalu pozostaje dwóch lekarzy, którzy nie są w stanie odpowiednio zabezpieczyć zarówno tych pacjentów, którzy zgłaszają się na izbę przyjęć, jak i tych z pozostałych oddziałów szpitalnych - informuje placówka w wydanym oświadczeniu.

W mediach społecznościowych pojawiły się jednak informacje o możliwym zamknięciu oddziału. Szpital zdementował te pogłoski zaznaczając, że nie ma mowy o jego zamknięciu. Jak czytamy w wydanym oświadczeniu, zarząd szpitala stale podejmuje działania mające na celu pozyskanie nowych lekarzy, a tym samym wznowienie działalności oddziału.

- Szpital dąży do jak najszybszego uruchomienia oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym, ale ze względu na brak na rynku medycznym lekarzy specjalistów neurologów, chcących pracować w szpitalach, na chwilę obecną nie jest możliwe podjęcie decyzji o wznowieniu działalności oddziału - podaje szpital.

Szpital podkreśla, że w zakresie leczenia udarów najważniejsze jest szybkie działanie, dlatego nie można przyjąć, że dwóch lekarzy będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów.

- Niezwłocznie po podjęciu współpracy z lekarzami w liczbie umożliwiającej zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów, nastąpi wznowienie funkcjonowania oddziału. Pozostała kadra medyczna i personel oddziału pozostają w gotowości do zabezpieczenia pacjentów po podjęciu decyzji o wznowieniu jego działalności - czytamy dalej.

Gdzie mogą udać się pacjenci?

O trudnej sytuacji kadrowej szpitala w Świętochłowicach, został powiadomiony wojewoda śląski oraz jednostki ratownictwa medycznego. Szpital podpisał jednocześnie porozumienie z placówkami z miast ościennych, które zabezpieczą pacjentów wymagających hospitalizacji w trybie nagłym. Są to:

  • Sosnowiecki Szpital Miejski - w zakresie neurologii, w tym leczenia udarów,
  • Szpital Miejski w Zabrzu - w zakresie neurologii, w tym leczenia udarów,
  • Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej - w zakresie neurologii.

- Prosimy mieszkańców Świętochłowic o chwilę cierpliwości, do momentu pozyskania kadry medycznej i zrozumienie zaistniałej sytuacji - podaje świętochłowicka placówka.

Nie do końca lutego, a co najmniej do 31 marca zawieszony będzie oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Świętochłowicach

Co dalej z oddziałem neurologicznym w szpitalu w Świętochłow...

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto