Beata Szydło w Świętochłowicach: zajmiemy się sprawą stawu Kalina

Sonia Cichoń
Beata Szydło w Świętochłowicach
Beata Szydło w Świętochłowicach Sonia Cichoń
Beata Szydło w Świętochłowicach: Dziś (21 września) podczas swojej wizyty na Śląsku, Świętochłowice odwiedziła Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Po godzinie 14 pani poseł zjawiła się nad brzegiem stawu Kalina, u zbiegu ulic Nowej i Plebiscytowej.

Beata Szydło w Świętochłowicach:

Beatę Szydło powitali świętochłowiccy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu Ślązaków. Zbigniew Nowak podkreślił, że problem zanieczyszczenia stawu jest dziś problemem wszystkich mieszkańców.

- Spotykamy się w oparach substancji szkodliwych, które wpływają na zdrowie mieszkańców. Staw miał być zrewitalizowany, ale pieniądze unijne na ten cel przepadły. Świętochłowice tak jak cały Śląsk oczekują dużych zmian. Liczymy, że państwo wygracie wybory - mówił Nowak.

Beata Szydło zaznaczyła, że do Świętochłowic przyjechała na zaproszenie samych mieszkańców. Zadeklarowała pomoc w rozwiązaniu problemu stawu.

- Przyjeżdżamy wszędzie tam, gdzie ludzie mają jakiś problem. Nie trzeba bać się ich rozwiązywania. Staw Kalina zagraża bezpieczeństwu mieszkających tu ludzi. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - mówiła.

Po krótkim wystąpieniu i rozmowie z samymi mieszkańcami Beata Szydło wsiadła do autobusu i odjechała do Pszczyny, gdzie ok. 16 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie