W poniedziałek rozpoczął się cykl corocznych spotkań prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 17 pękała w szwach, bowiem przyszło około 160 osób. Głównym tematem była kwestia postawienia pawilonów socjalnych przy ul. Sztygarskiej.

Jak tłumaczył Dawid Kostempski, nie bez powodu na pierwsze spotkanie wybrał Chropaczów. – Ta dzielnica jest mi najbliższa. Tu spędziłem swoje dzieciństwo i wychowywałem się – wyjaśnił zgromadzonym prezydent. Dlatego decyzja o postawienie pawilonów w tej dzielnicy, nie była dla niego łatwa. W trzech modułach znajdzie się 9 mieszkań.Obecnie na liście dłużników wobec Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Świętochłowicach jest 2,5 tys. osób, ale wiosną w kontenerach zamieszka 30, a osiedle ma być monitorowane. – Dochodzą do nas słuchy, że do kontenerów będą trafiać nie tylko mieszkańcy Świętochłowic, ale z innych też miast – oburzył się jeden z mężczyzn zgromadzonych na sali gimnastycznej. Prezydent wyjaśnił, że do pawilonów socjalnych zostaną przesiedleni dłużnicy z naszego miasta. Zapewnił mieszkańców, że priorytetem jest, by w takim pawilonie nie znalazły się dzieci.

W kontenerach będą działały liczniki przedpłatowe, czyli tyle ile pieniędzy mieszkańcy wrzucą do licznika, tyle będą mieć mediów. – Dlaczego akurat wybrano Chropaczów? Przecież to jedna z najbiedniejszych dzielnic. Jak tu stworzymy getto, to nie wyobrażam sobie tu mieszkać – stwierdziła jedna z kobiet.

– Ktoś negatywnie nastawił państwa do tego pomysłu, że będzie to getto. Zapewniam, ze dopóki będę prezydentem, getto nie powstanie – mówił Kostempski. Dodał, że decyzja w sprawie postawienia pawilonów socjalnych nie była podjęta z tygodnia na tydzień. – Lista 2,5 tys. dłużników z przeciągu kilku miesięcy od funkcjonowania pawilonów zmniejszy się o 30 proc. To główny cel tej trudnej decyzji. Ludzie muszą czuć bat nad sobą – wyjaśnił prezydent.Komentarze (28)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec centrum (gość)

alkoholików i niyrobów odizolować od normalnego społeczeństwa listy poparcia dla prezydenta już poszły i będzie więcej głosów ZA niż przeciwników kontenerów !!!!

Zdesperowana (gość)

Może p. Prezydent i Mieszkańcy będący za postawieniem kontenerów w Chropaczowie /to nie jest Ajska/ zmieniliby zdanie , jak postawiono by je 100 m od ich domów i okien.Ludzi tam mieszkających nikt się ozdanie nie pytał

; (gość)

Mam pytanie w związku z pewną firmą podaję link-http://www.recykler.info.pl/pozwolenia.html
Czy to zezwolenie,decyzja oraz potwierdzenie nadania numeru
rejestrowego w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska jest wystawiona na naszego prezydenta ,czy zbieżność nazwisk i imienia.

tubylec (gość)

Według Pana Prezydenta przeprowadzono "gruntowne, rzetelne i transparentne badanie opinii publicznej" w sprawie utworzenia getta. Więc po raz kolejny apeluję o upublicznienie danych z metryczek przeprowadzonych ankiet. Dopiero wtedy można będzie powiedzieć, czy ankieta była przeprowadzona na reprezentatywnej grupie mieszkańców Świętochłowic.
Do tego czasu wyników ankiety jako argumentu za utworzeniem getta, Pan Prezydent może używać tylko w celu rozśmieszenie lub rozwścieczenia słuchaczy.
Wiarygodności badaniom nie dodaje też okoliczność, że zostały one zlecone przez UM dopiero po rozpoczęciu się protestów przeciwko utworzeniu getta.

Mieszkaniec (gość)

Skoro Prezydent tak ochoczo używa sformułowań patologia, dłużnicy,bat, kara to ja się pytam czy sam nie jest przykładem patologii, z ogólnie znanych spraw dotyczących niezgodnych z prawem zwolnień pracowników, ogromnych kosztów procesowych i odszkodowań wynika że nawet największy dłużnik nie poczynił tyle strat co prezydent, brak reakcji na patologia w MZBM i zatrudnianie POprzegrańców, czas na eksmisję panie prezydencie !!!

Robert Z. (gość) (świon)

Ja szczerze uważam że "pawilony socjalne", jak to ładnie określił nam prezydent na spotkaniu powinny powstać przy komendzie, przynajmniej by komendant świętochłowickiej policji miał by co robić i na co patrzeć. Przynajmniej by chłop trochę się poruszał bo z tego stołka w poniedziałek to mu się ciężko wstawało!!!

Zorientowany (gość) (mikuś )

Co się dziwić, to taki chlopczyk wychowany bezstresowo, wszystko miał zawsze na tacy, zero biedy i pracy, bycie skinem wiele mówi to szczegolny pogląd na świat, w czym prym wiedzie brak szacunku do drugiego człowieka a wszystko bierze się siłą, jak widać poglądy się ostały, więc co się dziwić że nad ludzmi bat chce trzymać, sam swoimi decyzjami o zwolnieniach spowodował setki tysięcy strat, ruch po stronie mieszkańców.

świon (gość)

Teren gdzie będą baraki objęty będzie monitoringiem, co to da? Niektóre wiaty przystankowe też są objęte monitoringiem i co i nic. Nikt chyba w mieście nie ma wglądu na monitoring. Na ul.Katowickiej są kamerki a policja nie interweniuje, gdy dochodzi do łamania prawa i porządku publicznego Więc argument dotyczący monitoringu pawilonów socjalnych jest niepoważny.