Pięć medali dla UKS Taekwon-do Świętochłowice

Olga Krzyżyk
Pięć medali dla UKS Taekwon-do Świętochłowice UM Świętochłowice
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO ze Świętochłowic zdobyli pięć medali w VIII Pucharze Europy. Łącznie w turnieju wzięło udział 12 sportowców ze Świętochłowic. W Pucharze Europy brali udział zawodnicy z 66 klubów z całej Europy.

Od 9 do 11 czerwca w Lublinie, 12-stu zawodników klubu UKS Taekwon-do Świętochłowice wzięło udział w VIII Pucharze Europy. Łącznie wywalczyli 5 medali i uplasowali się na 9 miejscu. Do turnieju zgłosił się 66 klubów z całej Europy.

Na najwyższym podium, w konkurencji walk juniorek w kategorii - 65 kg, stanęła Natalia Mańkowska. Klaudia Koryciak zdobyła dwa medale: srebrny w konkurencji układów seniorek stopni uczniowskich oraz w konkurencji walk seniorek w kategorii - 62 kg. Natomiast Kinga Koryciak wywalczyła brązowy medal w konkurencji układów seniorek stopni uczniowskich, a Oliwia Trzeciak wywalczyła brązowy medal w konkurencji walk kadetów w kategorii + 48 kg.

Ponadto zawodnicy ze świętochłowickiego klubu zajęli następujące miejsca:
Szymon Woś - VI w układach kadetów,
Natalia Dziedzic - VI w walkach - 42 kg kadetów.
Kinga Koryciak - VI w walkach -62 kg seniorek.
Krzysztof Książek - IX w walkach seniorów -70 kg oraz X w konkurencji układów stopni mistrzowskich,