Ochabskie Papaje - czyli wyścigi traktorów własnej konstrukcji [ZDJĘCIA]

red/mat.prasowe
W sobotnie popołudnie 23 sierpnia w Ochabach rozegrane zostały tradycyjne zawody ciągników własnej konstrukcji. Na „Ochabskie Papaje” przybyły prawdziwe tłumy, które dopingowały śmiałków. Zobacz zdjęcia...

Zawodnicy, którzy przybyli z całego regionu, dwukrotnie zmagali się z trudami niełatwej trasy zlokalizowanej przy wale rzeki Wisły. Przed pierwszym przejazdem, każdy uczestnik musiał wykonać zadanie – ubrać gogle, kufajkę oraz załadować worek tegorocznego zboża na swoją maszynę. Mimo rywalizacji, jak zawsze liczyła się dobra zabawa i chęć zaprezentowania swojej niezwykłej konstrukcji.

Ostatecznie po zaciętych, pełnych emocji przejazdach zwyciężył Dariusz Sztwiorok z łącznym czasem 3:39 min., na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Prokopski z czasem 3:40 min., natomiast trzecie miejsce zdobył Tomasz Szkucik w czasie 3:46 min. O zaciętości rywalizacji świadczy fakt, że pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem była tylko jedna sekunda różnicy. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowali medalami oraz nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcy pucharami. Po zawodach nastąpiła prezentacja maszyn na boisku sportowym w Ochabach.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Ochabianie.
Impreza została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie