Budowa basenu w Świętochłowicach: Rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową ekologicznego na naszej Skałce. Obecnie burzona jest niecka basenu. Jest Wam żal? Jakie wspomnienia macie z tym miejscem?

Budowa basenu w Świętochłowicach właśnie się rozpoczęła


Na Skałce trwają prace rozbiórkowe, nieczynnej od ponad 10 lat, niecki basenowej. W przyszłym roku w tym miejscu planowane jest otwarcie ekologicznego kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego.

Jak będzie wyglądał ekologiczny basen na Skałce? ZOBACZ WIZUALIZACJE

Zobacz wideo z ekologicznego basenu na Skałce

Można zatem powiedzieć, że budowa nowego ekologicznego basenu na Skałce właśnie się rozpoczęła. Wraz z basenem powstanie budynek wielofunkcyjny, w którym znajdą się m.in. boiska do squasha, sale do fitness i kawiarnia.

Tak będzie wyglądać budynek wielofunkcyjny na terenie kompleksu [WIZUALIZACJE]

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno - Handlowe „Budowlani” z Bytomia. Jej wartość to blisko 15,4 mln zł, z czego 10,8 mln zł pokrytych zostanie z niskooprocentowanej pożyczki Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Basen ma być otwarty 1 lipca 2014

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

atkabe (gość)

Wszystko pięknie ładnie ciekawe tylko ile będzie kosztować wejście na ten wypasiony basen.

Asia (gość)

Prezio do przodu wygrasz z tłustym Rafałem,nie wie nawet że ma kretów u siebie..Reelekcje masz w pierwszej turze!

Adi (gość)

Ale mało komentarzy...Nowak nie pisze bo czeka na"konkretne rozwiązania prawne" jak to napisał na fejsbuku,a konkrety widać chodząc po Skałce.Tyle w temacie!

Tik (gość)

Kto wie ile osób pracuje z wyrokami karnymi w Urzędzie Miejskim to jest zgroza jak tak może być pracy w banku nie dostaniesz jak byś był karany kierowcą tez nie .