Budowa basenu w Świętochłowicach: Burzą stary basen na Skałce

Budowa basenu w Świętochłowicach: Rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową ekologicznego na naszej Skałce. Obecnie burzona jest niecka basenu. Jest Wam żal? Jakie wspomnienia macie z tym miejscem?

Budowa basenu w Świętochłowicach właśnie się rozpoczęła


Na Skałce trwają prace rozbiórkowe, nieczynnej od ponad 10 lat, niecki basenowej. W przyszłym roku w tym miejscu planowane jest otwarcie ekologicznego kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego.

Jak będzie wyglądał ekologiczny basen na Skałce? ZOBACZ WIZUALIZACJE

Zobacz wideo z ekologicznego basenu na Skałce

Można zatem powiedzieć, że budowa nowego ekologicznego basenu na Skałce właśnie się rozpoczęła. Wraz z basenem powstanie budynek wielofunkcyjny, w którym znajdą się m.in. boiska do squasha, sale do fitness i kawiarnia.

Tak będzie wyglądać budynek wielofunkcyjny na terenie kompleksu [WIZUALIZACJE]

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno - Handlowe „Budowlani” z Bytomia. Jej wartość to blisko 15,4 mln zł, z czego 10,8 mln zł pokrytych zostanie z niskooprocentowanej pożyczki Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Basen ma być otwarty 1 lipca 2014
∨ Czytaj dalej

Komentarze (16)

avatar
avatar
atkabe (gość)

Wszystko pięknie ładnie ciekawe tylko ile będzie kosztować wejście na ten wypasiony basen.

avatar
Asia (gość)

Prezio do przodu wygrasz z tłustym Rafałem,nie wie nawet że ma kretów u siebie..Reelekcje masz w pierwszej turze!

avatar
Adi (gość)

Ale mało komentarzy...Nowak nie pisze bo czeka na"konkretne rozwiązania prawne" jak to napisał na fejsbuku,a konkrety widać chodząc po Skałce.Tyle w temacie!

avatar
Tik (gość)

Kto wie ile osób pracuje z wyrokami karnymi w Urzędzie Miejskim to jest zgroza jak tak może być pracy w banku nie dostaniesz jak byś był karany kierowcą tez nie .

avatar
Kot (gość)

Krótko się mówi znajoma firma to sama co robi muzeum dziwne co ! A my mieszkańcy będziemy płacić latami to nie koniec miasto jest zadłużone w wspólnotach a jest ich 180 to są kolosalne długi z odsetkami dlaczego nikt tego nie mówi w Urzędzie Miasta do tego dojdzie ze banki będą rządzić miastem, Jestem ciekaw dlaczego żaden radny na forum nic nie pisze tylko pan Nowka to znaczy resztę radnych nie interesuje nic tylko dieta .

Wybierz kategorię