Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Latem 2012 roku mieszkańcy Świętochłowic mieli się wykąpać w nowym basenie miejskim na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka".

Tak zapowiadał kilka miesięcy temu Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Niestety, z tegorocznych planów nici. Miłośnicy wodnych szaleństw będą musieli poczekać jeszcze rok, do wakacji 2013 roku. Powód?

- Okazało się, że na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" nie było infrastruktury wodno-ściekowej, a ta, która funkcjonowała, wymaga gruntowanej modernizacji i wymiany - wyjaśnia Kostempski.

- My przygotowaliśmy już specyfikację warunków zamówienia, wszelkie dokumenty do przetargu - dodaje.

Prace modernizacyjne w najbliższym czasie będzie przeprowadzać Chorzowsko-Świę-tochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Prace, które opóźniają ten projekt, będą trwały kilka miesięcy i nie chciałbym, by basen został otwarty jesienią. Musi to być początek wakacji - tłumaczy Kostempski.

Przypomnijmy, że basen ma być nietypowy, bo ekologiczny, bez chloru, a oczyszczany przez rośliny i bakterie.

Ponadto na terenie OSiR "Skałka" powstanie skatepark, siłownia pod chmurką, a przystań kajakowa zostanie zmodernizowana. Już teraz odbywają się rozmowy z młodzieżą na temat przyszłego wyglądu skateparku, by służył im jak najlepiej.

- Ośrodek sportu i rekreacji stanie się miejscem, w którym jeszcze chętniej mieszkańcy Świętochłowic i sąsiadujących miast będą chcieli spędzać wolny czas - zachwala pomysł Kostempski.

Wiemy także, że jeszcze w połowie tego roku kilka urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu pojawi się w piaśnickim parku Heiloo.

A inne baseny?
Katowice:
Zniszczony przez szkody górnicze basen w Zadolu czynny będzie w tym roku tylko częściowo - będzie można korzystać z brodzika i zjeżdżalni. Być może już w majowy weekend wykąpiemy się przy Rolnej.

Bytom:
Wygląda na to, że do szczęśliwego finału zbliża się trwający już kilka lat remont krytej pływalni przy Parkowej. to nietypowy basen, ma 33 metry długości.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
*Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

taki jeden (gość)

Ja też mam zamiar starać się o odszkodowanie, ale już od obecnego prezydenta i też chcę je przeznaczyć na ubogich. Konkretnie na ochronkę na Lipinach. Trzymajcie za mnie kciuki.

Filip (gość)

Coś musi być z byłym prezydentem w sądzie na jego stronę bo jakoś w mediach cicho na ten temat,chyba jednak te rozprawy nie są takie ciekawe jak to zapowiadano, a i nasi wielcy mówcy zamilkli.Słyszałem ,że p.Moś będzie starał się o odszkodowanie ,a które ma przeznaczyć dla biednych mieszkańców naszego miasta.

wiadomek (gość)

Bo trza było to wszysko promować przez pajacyków Rafała Ł i niejakiego pana do współpracy ze wszystkimi czyli adamski lekarstwem na każde zło.................................................

KL (gość)

Czytając ten artykuł zastanawiam się ,czy ktoś robi nas za ciemniaków ,a może ktoś kogoś innego robi za ....O tym ,że są problemy z ściekami i spuszczaniem wody jest wiadomo od dawna.Był to problem z ,którym poprzednia ekipa się borykała ,nie było kasy na całkowity remont .Zastanawiam się jak można mówić ,że się nie wiedziało ,a może ktoś nie poinformował dobrze pana prezydenta.Czy to czarowanie się zakończy? Ostatnio gdzieś czytałem ,że podobno MPGK ma wziąć kredyt na odbudowę ,czy to prawda?

mieszkaniec (gość)

Te dziury basen i stadion to wsam raz na gruz z Swietochlowickich ruin.
Ladnie wyplantowac caly ten teran miedzy Ruda Sl Chorzowem i Bytomiem.
Moze ktores z tych miast sie zlituje i ten" zrekultywowane tereny podziela miedzy siebie"
Temu" miastu" juz nic nie pomoze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carlo Collodi (gość)

Zrob sie gupi przidziesz fraj. Udajesz, że nie wiesz o co chodzi. Pan Prezydent co nie powie to delikatnie mówiąc mija się z prawdą. Taki z niego "świętochłowicki Pinokio" To jest prawdziwy problem oraz powód tych komentarzy. Zwracać honor ??!!?? Chyba najpierw trzeba go mieć? Czy PO tym, jak Pan Prezydent POtraktował dyr. Badurę i inne osoby, jest ktoś kto ośmieli się zarzucić Panu Prezydentowi posiadanie honoru czy kultury politycznej, że o osobistej już nie wspomnę? Sądzę ,że takich osób będzie bardzo mało i to raczej z marginesu społecznego. Jasne, że "takie pojekty nie robią sie już zaraz za chwile" masz całkowitą rację. Tylko bardzo wielka szkoda, że Pan Prezydent wcześniej tego nie wiedział. Panu Prezydentowi szybko idzie tylko zatrudnianie kolegów i znajomym ze studiów i z partii. W tym to jest naprawdę "speedy Gonzalez".

ah (gość)

ciekawe co powiecie za rok jak rzeczywiście będzie..czy te osoby poniżej zwrócą honor..a takie pojekty nie robią sie już zaraz za chwile.

wyborca (gość)

Ktoś tu nawalił i nie dopełnił obowiązku poinformowania Pana Prezydenta o ewentualnych utrudnieniach,przed ogłoszeniem decyzji że basen będzie czynny od 2012 r.Za niedopełnienie obowiązków należy ponieś konsekwencje dyscyplinarne. Oczekuję ich ogłoszenia przez Pana Prezydenta. DOŚĆ OBIECANEK BEZ POKRYCIA