Mieszkania socjalne, czyli kropla w morzu potrzeb
W mieście brakuje zarówno mieszkań komunalnych, jak i socjalnych
(© Fot. Mikołaj Suchan)
Największe jednak jej marzenie, to wyjście na zewnątrz. Niestety, całe dnie spędza w domu. Na wysoki parter prowadzą schody, nie ma podjazdu. Ani ona, ani jej sąsiadka Jadwiga Zdybel, również poruszająca się na wózku nie są w stanie pokonać bariery. - Nie pisałyśmy do MZBM-u o wybudowanie podjazdu, ale wiem, że sąsiedzi interweniowali. Usłyszeli tylko, że nie ma pieniędzy - żali się pani Irena. - Mam elektryczny wózek, wszędzie nim mogłabym pojechać. Do lekarza, do centrum czy do kościoła. Albo zwyczajnie mogłybyśmy wyjechać przed budynek. Teraz robi się coraz cieplej, a my jesteśmy uwięzione w czterech ścianach. Płaczę z tego powodu jak bóbr - mówi smutno.
Budynek socjalny prezentuje się ładnie, choć widać już pewne zniszczenia - wyrwany kontakt, ślady po dziurze w ścianie, już na szczęście naprawionej, zniszczone częściowo ogrodzenie. Z tyłu budynku leżą też śmieci. MZBM odnotowało, że od momentu otwarcia, w budynku wyrwano klamki w oknach, zniszczono kontakty, skradziono klamkę w drzwiach wejściowych, a straty oszacowano w sumie na około 520 zł. Poza tym w budynku usunięto już awarię wodno-kanalizacyjną, kosztowało to prawie 670 zł.
Warto wiedzieć, że zasoby świętochłowickiego MZBM to aż 7010 mieszkań, z czego 2290 lokatorów posiada zaległości powyżej trzech miesięcy. W roku 2009 zrealizowano 26 wyroków eksmisyjnych, w tym 16 z zasobów MZBM, a 10 z zasobów innych właścicieli lokali w mieście. Poza tym w ubiegłym roku zarejestrowano 54 wyroki eksmisyjne, w tym 36 wyroków z zasobów MZBM.
Mieszkańcy informują:dodaj artykuł
Wybierz kategorię
-
Wycieczka szkolna... do galerii handlowej
Internautka -
Mężczyźni pielgrzymowali do Piekar [ZDJĘCIA]
Bartek -
"Polityka prorodzinna w Polsce? Nie żartuj!"
Czytelnik z Sosnowca -
+Ty i Twoja okolica: fotografuj, informuj, recenzuj, pisz!
Podziel się tym, co wiesz!
-
Najlepsza restauracja w Świętochłowicach
-
Lipiny: Kamienicę wyburzy firma z Lubartowa
MSH -
Skałka przeprasza za odwołane mecze siatkówki
Z. Anioł -
+Ty i Twoja okolica: fotografuj, informuj, recenzuj, pisz!
Podziel się tym, co wiesz!
-
Piwo na stadionach. Cieszy się popularnością?
Marek Iwaniszyn -
Znamy szczegółowy terminarz Ekstraklasy!
ivan -
Grali nasi.Wyniki od pierwszej do piątej ligi
Ivan -
+Ty i Twoja okolica: fotografuj, informuj, recenzuj, pisz!
Podziel się tym, co wiesz!

Dodaj artykuł
Miss Polonia Podbeskidzia 2013...
Burze z gradobiciem w woj. śląskim...
Wytypujmy najlepsze wieczorynki z lat...
To musi się udać. Podróż blogera na koszt...
Marcin Kindla powrócił do Szkoły...
Referendum w Zawierciu: Ryszard Mach i Jan...
Referendum w Zawierciu: Mieszkańcy...
Referendum w Zawierciu nieważne: Ryszard...
Budowa i remont torów tramwajowych w...
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żorach: za...
Cytaty nauczycieli ze Śląska: The Best Of
Święto Miasta 2013 w Świętochłowicach:...
Święto Miasta 2013 w Świętochłowicach: Ewa...
Imprezy plenerowe w woj. śląskim. Czerwiec...
Szpital Powiatowy w Świętochłowicach...

